DRUKARKI ETYKIET  

STRONA POŚWIĘCONA ZNAKOWANIU ETYKIETAMI

 

Drukarki etykiet (inaczej drukarki kodów kreskowych, drukarki termotransferowe, etykieciarki – nazwy te występują zamiennie i oznaczają dokładnie to samo) to specjalistyczne drukarki do drukowania kodów kreskowych, informacji tekstowych, znaków graficznych na etykietach, przywieszkach lub wszywkach. Materiały te, w przeciwieństwie do zwykłych drukarek biurowych występują zawsze w postaci rolek lub ewentualnie w postaci tzw. składanki. Umożliwia to wydruk dużej ilości w krótkim czasie, a sam proces aplikacji etykiet lub przywieszek na produkty jest bardzo wygodny i szybki.


Ze względu na wydajność i przeznaczenie wyróżnia się umownie dwie klasy urządzeń – drukarki klasy biurowej do pracy w aplikacjach mniej wymagających i do druku niewielkiej ilości i urządzenia klasy przemysłowej, których konstrukcja i budowa oparta jest głównie na metalowych elementach – przeznaczone są do zastosowań bardziej przemysłowych i do druku większej ilości etykiet.


Najważniejszy dla sprawnego funkcjonowania systemu znakowania jest właściwy dobór urządzenia i etykiet. Eksperci w naszej firmie zaproponują właściwe urządzenie w zależności od tego jaka ilość etykiet ma być dziennie drukowana, w jakich warunkach środowiskowych ma pracować drukarka oraz do czego etykiety mają służyć. Trwałość nadruku uzależniona jest do tego czy drukujemy metodą termiczną (bez taśmy barwiącej) czy termotransferową (z wykorzystaniem taśmy).


 

      

       

© Copyright Drukarki etykiet 2020. All Rights Reserved.

Layout: GRX.pl