Sposób sterowania

 

Drukarki mogą być sterowane na kilka sposobów. Każda drukarka posiada swój własny język sterowania czy też inaczej język sterowania drukarki. Wykorzystując ten język można drukarkę samodzielnie oprogramować i sterować bezpośrednio z własnego programu niezależnie od systemu operacyjnego komputera z którego będzie odbywać się to sterowanie (Windows, Unix, DOS, Novell). W ten sposób można drukarkę sterować nie tylko z komputerów PC, ale również na przykład ze sterowników przemysłowych. Jest to rozwiązanie w wielu przypadkach bardzo wygodne ale wymaga pewnej wiedzy programistycznej, możliwości do wykonywania zmian w systemie z którego będziemy sterować; nie daje łatwej możliwości modyfikowania i projektowania etykiet w dowolnej chwili przez dowolnego użytkownika.


Drugi sposób to sterowanie drukarki za pomocą dedykowanych programów do projektowania i drukowania etykiet. Programy takie dają możliwość łatwego i szybkiego projektowania nawet bardzo skomplikowanych etykiet i pobieranie danych z zewnętrznych źródeł danych typu bazy danych, pliki danych lub też wprowadzanie tych danych tuż przed wydrukiem.


Trzeci sposób, możliwy do wykorzystania gdy etykiety nie zawierają kodów i nie są zbyt skomplikowane w swoje postaci to wykorzystanie sterowników Windows® dołączanych do drukarek i drukowanie bezpośrednio z aplikacji wysyłać dane w sposób analogiczny jak w przypadku drukarek biurowych.

© Copyright Drukarki etykiet 2020. All Rights Reserved.

Layout: GRX.pl